Perusopetuslistat

Perusopetuslistat uudistettiin 4.5.2009 ja niitä on nykyään neljä. Näiden listojen avulla voit helposti valita tanssit eri tasoisten ryhmien tunneille:

1. Simply alkeet

Tanssi

Koreografi

Iskut/Seinät

Alfie

Cato Larsen

32/4

Alligator Rock

The Berkshire Country LD

48/4

Boys Will Be Boys

Gaye Teather

32/4

Country 2 Step

Masters In Line

40/4

CuCu

Winnie Yu

32/4

Dance Some More

Judy Rodgers

32/4

Do Dat Dance

Masters In Line

32/4

EeeZee Boogie

Kathy Brown

32/4

Feeling Kinda Lonely

Margaret Switft

32/4

First Cha

Maria Lippe

16/2

Got You Too

Kelli Haugen

24/4

Ice Breaker

Mary Kelly

32/4

Irish Stew

Lightfoot

32/4

Jo N' Jo Tango

Jo Thompson Szymanski

32/4

Get Down Get Funky

Sue Wilkinson & Cheryl Poulter

32/2

La Fiesta

Andrew Simon & Sheila

32/4

Mini Mariana

Jan Welsh

32/4

Oh Suzannah

Bill Larson & Chris Watson

32/4

She Sweats

Joan Leite

32/2

Simply Mambo

Val Myers & Deana Randle

32/4

The Lemon Tree

Kim Ray

32/4

To The Moon

Rosie Multari

32/4

Takaisin ylös

2. Beginner

Tanssi

Koreografi

Iskut/Seinät & Taso

6, 8, 12

Masters In Line

16/4

1000 Years (Or More)

Martin Ritchie

32/4

Alabao

Andrew Simon & Sheila

32/2

Big Girls Boogie

Mavis Broom

32/4

Bobbie Sue

Alice Daugherty & Tim Hand

32/4

Boogie Woogie

Patricia E. Stot

48/4

Brazil

Frank Trace

32/4

Cabo San Lucas

Rep Ghazali

32/4

Crazy Foot Mambo

Paul McAdam

32/2

Enchantment

Jo Thompson

32/4 beg/int

Enigma

The Girls

32/2 beg/int

Good Time

Jenny Gain

48/4

Just Mad

Nancy Morgan

32/4

Leaving Of Liverpool

Maggie Gallagher

32/4

Make My Day

Francien Sittrop

32/4

Mustang Sally

Roy Verdonk

32/4 beg/int

My Waltz

Else A-J Lillefur

24/4

Porushka Poranya

Gary Lafferty

32/4

Pump It

Raymond Sarlemijn

32/4

Rock Around The Clock

Unknown

48/4

Sway Me Now

Norman Gifford

64/4 beg/int

Wanna Be Elvis

Robbie McGowan Hickie

32/4

Takaisin ylös

3. Jatko

Tanssi

Koreografi

Iskut/Seinät & Taso

Ain't Got No Money

Neville Fizgerald & Julie Harris

32/4 int

All Alone

Andrew Simon & Sheila

32/4 int

All Shook Up

Naomi Fleetwood

ABC int

All Summer Long

Pim van Grootel, Daniel Trepat

A/B/C beg/int

Amame

Robbie McGowan Hickie

64/4 beg/int

Amor De Hielo

Debbie Ellis

64/4 int

Atomik Polka

Bastiaan van Leeuwen

64/4 int

Badda Boom! Badda Bang!

Karen Hunn

32/4 beg/int

Bomshell Stomp

Karen Hedges & Jamie Marshall

48/2 beg/int

Bosa Nova

Phil Dennington

64/4 beg/int

Celtic Kittens

Maggie Gallagher

32/4 int

Country As A Boy Can Be

Carina Slijters

64/4 beg/int

Don't Feel Like Dancing

Patricia E. Stott

64/4 int

Have Fun Go Mad

Scott Blevins

32/4 int

Irish Spirit

Maggie Gallagher

32/4 int

La Tenga

Kate Sala

60/4 int

My Greek No 1

Maria Rask

A/B beg/int

Not Like That

Robbie McGowan Hickie

32/4 beg/int

Pretty In Pink

Maggie Gallagher

48/4 int

Prison Break

Rachael McEnaney

64/4 beg/int

Rock This Party

Simon Ward

64/2 int

Syncopated Love

Dan Albro

32/4 int

Tango Cha

Jo Thompson Szymanski

32/4 int

Trick Me

Tripple XXX

32/4 beg/int

Zjozzys Funk

Petra van de Velden

32/2 beg/int

Takaisin ylös

4. Klassikot

Tanssi

Koreografi

Iskut/Seinät & Taso

All Day Long

Gary Lafferty

64/4 int

All Week Long a.k.a 7 Nights To Rock

Peter Metelnick

48/4 int

Ballymore Boys

Dynamite Dot

32/4 int

Billy Jean

Raymond Sarlemijn

32/4 beg

Black Coffee

Helen O'Malley

48/4 beg/int

Black Horse

Kate Sala

32/4 int

Brown Eyed Girl

Hedy McAdams

48/1 int

California Blue

Jean Bridgeman

48/4 int

Chill Factor

Daniel Whittaker & Hayley Westhead

48/4 int

Cho-Co-Latte

Yvonne Anderson

32/4 beg/int

Coastin'

Ray & Stina Yeoman

40/4 beg

Come Dance With Me

Jo Thompson

32/4 beg

Crazy Little Thing

Cris Hodgson

48/2 int

Cripple Creek

Kip Sweeney

48/2 int

Cruisin'

Neil Hale

32/1 beg

Cut A Rug

Jo & Rita Thompson

32/2 beg

D.H.S.S.

Gaye Teather

32/4 beg

Dancing Violins

Maggie Gallagher

A/B int

Dizzy

Jo Thompson

32/4 int

Doctor Doctor

Masters In Line

80/4 int

Foot Boogie

Ryan Dobry

32/2 beg

Ghost Train

Kathy Hunyadi

32/4 beg

Honky Tonk Twist

Max Perry

64/4 beg/int

I Said I Love You

Teresa Lawrence & Vera Fisher

68/4 int

Islands In The Stream

Karen Jones

32/4 int

J'ai Du Boogie

Max Perry

64/4 beg/int

Jukebox

Jo Thompson

64/4 int

Let 'Er Rip

Peter Metelnick

A/B int

Lightning Polka

Peter Metelnick

32/4 int

Live, Laugh, Love

Rob Fowler

32/4 beg

Love Bug

Tripple X

32/4

Make It Up

Maggie Gallagher

32/4 beg

Mars Attack

Rachael McEnaney

64/4 beg/int

My Maria

Mike Camara, Dan Albro, Mishnock Bam

32/4 beg/int

Picnic Polka

David Padden

48/4 beg

Pot Of Gold

Liam Hrycan

64/4 int

Rita's Waltz

Jo Thompson

24/4 beg

Rose Garden

Jo Thompson

32/4 beg

Strut

Unknown

32/4 beg

Sugar & Pai

Kelli Haugen

32/4 int

Trust Me

Geri Morrison

64/2 beg/int

Tush Push

Unknown

40/4 beg/int

Uno Dos Tres a.k.a 13 MWZ

Sherry McClure

32/4 beg/int

Takaisin ylös